Chlapská záležitosť

Autor: Michaela Manikova | 27.1.2011 o 11:33 | (upravené 27.1.2011 o 12:01) Karma článku: 5,11 | Prečítané:  504x

Vždy už od mala som bola ten typ dievčaťa ktorý bol tzv. chlapcom v sukni. No áno hrávala som futbal, hokej a iné športy s chlapcami bez toho, aby si všetci uvedomovali, že som dievča. Neboli opatrní - hrali tvrdo- a mne sa páčilo ,že ma berú nie ako jednu, ale jedného z nich. Preto to asi prišlo aj tak, že som mala viac chlapčenských kamarátov ako dievčat. Mne to vyhovovalo -cítila som sa ako ryba vo vode. Dokonca som na nich ani nikdy nepozerala ako na „možne objekty" môjho záujmu- boli to jednoducho kamaráti. A preto vzťahy medzi nami boli ako z mojej tak aj z ich strany kamarátske.

 

Asi aj preto nemali problém mi hovoriť o svojich „kamaláskach" ,vzťahoch či už reálnych alebo potenciálnych. Dokonca o záujmoch a strachu z oslovenia a prípadného odmietnutia. Nakoniec vždy otázky zakončili „veď si dievča, tak mi poraď". Bolo to ťažké radiť niekomu, keď som bola iná ako ostatné dievčatá. Zmenili ma oni - kamaráti. Ktorí otvorene vraveli, čo im na dievčatách vadí, čo naopak imponuje a ja som sa tak povediac menila. Menila tak aby som sa vyhla chybám ktoré vadia mužom. A tá najdôležitejšia a najpodstatnejšia chyba je tá, ktorú všetci už berieme ako samozrejmosť. Tá pri ktorej dievča/ žena stráca istý šmrnc. A to vtedy keď nenechá muža bojovať o seba ale ponúkne sa mu ako ľahko lovená korisť. A to je zlé- to veru áno.

Pri dlhých rozhovoroch s rôznymi typmi ľudí som si všimla, že mnohokrát (skoro vždy) sa muži pri pohľade na ženu, ktorá ich upútala pýtajú sami seba -mám na to ju osloviť? Bude jej stačiť to čo mám a to čo jej môžem ponúknuť? Budem jej stačiť ja? Dôležité je sa nebáť oslovenia. Predsa ešte ju nemáš a nemôžeš viac nemať ako v momente keď sa to pýtaš. Akurát môžeš každou premárnenou šancou na rozhovor stratiť. Pýtaš sa čo stratiť? No predsa šancu na odpoveď.... A napokon keď pri nej naozaj cítiš a uvedomuješ si, že tebe stačí ona a nič viac nepotrebuješ znamená to, že jej budeš stačiť určite aj ty !

Neukladaj zbytočné otázky sebe ako- „a prečo ak sa jej páčim neosloví ona mňa?" Prosto! Je to chlapská záležitosť! Vždy bola a bude! Žena by nie, že nemala ale dokonca nemôže tento krok robiť. A ak sa ti to zdá hlúpe, že je to len na Vás chlapoch, tak porozmýšľaj či už si chlapom alebo mužom vôbec...

 

 

Foto:http://s281.photobucket.com/albums/kk238/xsoxdamnxcleverx/photog

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci majú stále móresy sedliakov. Chcú bývať vo vlastnom

Vlastniť dom nie je pre Nemca status bohatstva. Skôr sa pozerá na to, či mu vlastné bývanie nebude na príťaž.

KULTÚRA

Ako súdili najväčších nacistických vrahov

Pred 70 rokmi si vypočili nacistický lídri rozsudok v najsledovanejšom procese v dejinách.

PLUS

Hviezdoslavov Kubín bol hrôza, ale pekne zarecitovaná

Zaujíma to po šesťdesiatich rokoch ešte niekoho?


Už ste čítali?