Moje obľúbené miesto

Autor: Michaela Manikova | 6.11.2011 o 19:24 | (upravené 30.11.2011 o 18:47) Karma článku: 2,65 | Prečítané:  928x

Nemám obľúbené miesto. Mám obľúbených ľudí. Milujem svoj domov ,ale keď v ňom nie je niekto koho mám rada a robí ho domovom ,je iba mne známym domom. Môže sa stať ,že prídete do krásneho domu, prostredia, prírody, okolia a poviete si to je krása –môžete sa do tej krásy aj zamilovať, ale keď tam budete sami- nič vám neosoží. Keď prídete do neočarujúceho, priam všedne hrozného miesta s niekým koho milujete, stane sa to miesto znesiteľné a silou alebo intenzitou prežitého možno aj obľúbené.

Mám obľúbené miesto, keď je v ňom môj obľúbený človek alebo ľudia. Jedným takým miestom je domov.Navonok obyčajný dom skrývajúci teplo rodinného krbu ,ale aj skutočného krbu v našej obývačke. Premlelo sa tu mnoho emócií. O dosť menej rodinných príslušníkov a iba malý počet priateľov. Strážime si to tu. Máme radi to ,že je také nedotknuté, také naše- súkromné.Jeho čaro je v ľuďoch, ktorí tu so mnou žijú a vytvárajú túto atmosféru. V čím je iná ako inde? Ja to vnímam takto- pozdravmi a bozkami na ráno a pri odchode, privítaním pri príchode, otvorenou a uvoľnenou konverzáciou o čomkoľvek, humore a zábave, rozporoch a zmiereniach, o jednoduchom a predsa vážnom „ľúbim ťa", o spoločnej káve či čaji. O všetkom, čo moji rodičia najprv vybudovali v sebe a neskôr v nás a o tom ,čo budujeme teraz my všetci piati navzájom.

Mám svoje obľúbené miesto.Je tam kde sú tí ktorých milujem. Je tam ,kde mi priatelia vytvoria pohodu ,a kde ju aj ja vytváram im.

Mám obľubených ľudí, sú to tí ,ktorí robia tento svet tak nádherným a radostným. Aspoň pre mňa.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?